Fevzi Çakmak Semt Merkezi

1 yıl gibi kısa sürede tamamlanan ve 4 bin metrekarelik alana kurulan merkezde iki büyük fitness salonu, İSMEK sınıfları, aile sağlık merkezi, gençlik ve etüt merkezleri yer alıyor.

Her ayrıntının düşünüldüğü merkezde bölge sakinleri için çocuklarını bırakabilecekleri ‘süreli bakım odaları’ bile oluşturuldu. Bunun yanı sıra içinde, ücretsiz internetin de yer aldığı okuma alanlarına sahip 100 metrekarelik kütüphane de bulunuyor. Çok amaçlı salonda ise konferans verilebilecek ve film izlenebilecek. 

Gecekondu sorunu çözülüyor

PENDİK’te 2 spor kompleksi, 2 semt merkezi, 2 etüt merkezi ve 1 sosyal tesisin inşaatı devam ediyor. Tamamlandığında ilçenin en önemli spor alanı olacak Sülüntepe Spor Kompleksi’nde çalışmalar bitmek üzere. 8 bin 198 metrekarelik alanda farklı dallarda spor yapılabilecek. Ayrıca bay ve bayanlar için iki ayrı yüzme havuzu, muhtarlık, kreş, gençlik merkezi ve kafeterya da bulunacak. İki açık futbol sahası olan Dolayoba Spor Kompleksi’nde basketbol, voleybol, fitness ve çok amaçlı spor salonları yer alacak. Dumlupınar Semt Merkezi tamamlanmak için gün sayarken; yapımına başlanan Ahmet Yesevi Semt Merkezi de ilerliyor. Güllübağlar ve Fatih Etüt Merkezleri’nin de yapımında aşama kat edildi. Gecekondu sorununun çözümünde kullanılmak için yapılan Velibaba Sosyal Konutları ise tamamlanmak üzere. Üç bloktan oluşan projede 126 konut yer alıyor.

 

http://www.aksam.com.tr/yasam/fevzi-cakmak-semt-merkezi/haber-263076

 

Akşam Haberleri (22 Kasım 2013)