Süleyman Ekşi Emlak&Konut Dergisi Röportajı

SÜLEYMAN EKŞİ İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜLEYMAN EKŞİ

  İSTANBUL’A MİSAL

  TÜRKİYE’YE ÖRNEK

 

SÜLEYMAN EKŞİ İNŞAAT, YÜRÜTTÜĞÜ BİRÇOK PROJE İLE BİRLİKTE, TÜRKİYE’DEKİ EN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNDEN BİRİ OLAN 2 MİLYAR TL’LİK AHES MİSAL İSTANBUL PROJESİYLE DE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKİYOR

 

ÖNCELİKLE SİZİ BİRAZ TANIYABİLİR MİYİZ ?

BABAMIN KURDUĞU HEKTAŞ İNŞAAT İLE MESLEĞE GİRİŞ YAPTIM. UZUN YILLAR BABAMLA BİRLİKTE EDİRNE’DEN KARS’A BİRÇOK ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİK. 2000 YILINDA KENDİ ADIMI TAŞIYAN ŞİRKETİMİZİ KURDUM. SÜLEYMAN EKŞİ İNŞAAT OLARAK BAŞTA İSTANBUL,SAKARYA,KOCAELİ,BİLECİK,RİZE OLMAK ÜZERE TÜRKİYE’NİN BİRÇOK NOKTASINDA TOPLAM 4 MİLYAR TL DEĞERİNDE ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARINI GERÇEKLERŞTİRDİK. ŞU ANDE 1,5 MİLYAR TL’LİK KAMUYA AİT TOPLAMINDA 1,5 MİLYON METREKARE İNŞAAT ALANINDA ÇALIŞMALARIMIZLA KAMUDA YOLUMUZA DEVAM EDERKEN,ÖZEL SEKTÖRDE İSE 2 MİLYAR TL’LİK AHES MİSAL İSTANBUL PROJEMİZLE ‘İSTANBUL’A MİSAL TÜRKİYE’YE ÖRNEK’ EN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

  AHES MİSAL İSTANBUL PROJESİNİ SİZDEN DİNLEYEBİLİR MİYİZ ?

AHES MİSAL İSTANBUL ÇOK ÖNEMLİ BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ ÖNCELİKLE. TOPLAMDA 2400 KONUTLA TÜRKİYE’NİN TEK İHALE KAPSAMINDA EN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE İMZA ATIYORUZ. SAHİP OLDUĞU ARSA ALAN BÜYÜKLÜĞÜYLE DE BİR İLK. PROJEMİZİ, TOPLAMDA 100 DÖNÜM ARSA ALANI ÜZERİNDE İNŞA EDİYORUZ. ARSAMIZ EĞİMLİ BİR AARAZİYE SAHİP. DOLAYISIYLA KOT FARKINDAN DOLAYI TOPLAMDA 520 DÖNÜMLÜK İNŞAAT ALANINA SAHİBİZ. ŞU ANDA 1600 KONUTLUK BİRİNCİ ETABIN TESLİMİNE BAŞLAMAYA HAZIRIZ. AHES MİSAL İSTANBUL’DA, 13 KONUT BLOKUNDA TOPLAMDA 2400 ADET DAİRE YER ALIYOR. PROJE İÇERSİNDE 350 ODALI OTEL BLOKU, 20 BİN METREKARELİK OFİS BLOKU, 24 DERSLİK KAPASİTELİ EĞİTİM KURUMU, CAMİ, KÜLTÜR MERKEZİ VE 2 BİN 500 ARAÇLIK BİR OTOPARKTA OLACAK. YEŞİL ALANLARA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ. PROJEDE 40 BİN METREKAREYİ YEŞİL ALANA AYIRDIK. BURADA BİSİKLET YOLLARI, KOŞU PARKURLARI, ÇOCUK PARKI, SPOR ALANLARI YER ALACAK. HAVUZUYLA, HAMAMIYLA, MASA TENİSİ VE BOWLİNG SALONU GİBİ EĞLENCE MEKANLARIYLA HERŞEYİN DÜŞÜNÜLDÜĞÜ DÖRT DÖRTLÜK BİR YAŞAM ALANI YARATACAĞIZ.

PROJENİZDEKİ KAMPANLAYALAR HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ ?

BAHAR KAMPANYAMIZ KAPSAMINDA AHES MİSAL İSTANBUL PROJEMİZDEKİ YÜZDE 30 PEŞİNAT VE 84 AY ŞİRKET BÜNYEMİZDE TAKSİTLENDİRME KOLAYLIĞI İLE EV SAHİBİ OLMA FIRSATI SUNUYORUZ. KAMPANYA KAPSAMINDA 1+1 KONUTLAR AYLIK 3 BİN TL’DEN 2+1 KONUTLAR İSE AYLIK 4 BİN TL’DEN BAŞLAYAN TAKSİTLERLE SATIYORUZ ARA ÖDEME VE KEFİL OLMADAN YÜZDE 30 PEŞİNATLA VE 84 AY YÜZDE 0 FAİZ UYGULAMASIYLA EV SAHİBİ OLMAYI KOLAYLAŞTIRIYORUZ. AHES MİSAL İSTANBUL PROJEMİZDE 340 BİN TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA KONUT SAHİBİ OLMAK OLDUKÇA KOLAY.

PROJENİZDE ŞU ANA KADAR EN ÇOK SATILAN DAİR TİPİ HANGİSİ ?

GENEL OLARAK KULLANIŞLI, İHTİYACA YÖNELİK DAİRE TİPLERİ PROJEMİZDE YER ALIYOR. 65 METREKARELİK 1+1 DAİRELER 100 İLE 120 METREKARE ARASINDAKİ 2+1 DAİRELER, 150 METREKARELİK 3+1 DAİRELER DAHA ÇOK TERCİH EDİLİYOR. MEVCUT PLANLARIN HARİCİNDE DE KONVENSİYONEL KALIP SİSTEMİ İLE SON TEKNOLOJİYİ KULLANARAK ÜRETİM YAPTIĞIMIZ İÇİN MÜŞTERİLERİMİZİN TERCİHLERİNE GÖRE DAİRE PLANLARI OLUŞTURULABİLMEKTEYİZ.

KONUT YAPILACAK YERLERİ BELİRLERKEN NELLERE DİKKAT EDİYORSUNUZ? YENİ PROJE LOKASYONLARINIZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

SÜLEYMAN EKŞİ İNŞAAT OLARAK BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRİRKEN ÖNCELİKLE BÖLGENİN ULAŞIM KOŞULLARINA DİKKAT EDERİZ.NÜFUS YOĞUNLUĞU, MÜŞTERİ PORTFÖYÜ DİĞER DİKKAT ETTİMİZ NOKTALARDAN. İNSANLAR KONUT SATIN ALIRKEN PROJENİN ÇEVRESİNDEKİ SOSYAL OLANAKLAR, SPOR KOMPLEKSLERİ, KÜLTÜR VE TİCARET MERKEZLERİNE DİKKAT EDİYOR. BİZ DE YATIRIMLARIMIZI BU ÇEVREDE HAYATA GEÇİRİYORUZ. ÖNÜMÜZDEKİ YIL TESLİM EDECEĞİMİZ. AHES MİSAL İSTANBUL PROJEMİZİN ÇALIŞMALARINA TÜM ENERJİMİZLE DEVAM EDECEĞİZ. ÇAMLICA’DAKİ HASTANE PROJEMİZ, ERZURUM BÖLGE HASTANESİ’NİN ÇALIŞMALARINA VE EMLAK KONUT’UN KÖRFEZKENT’TEKİ PROJESİNİ DE (KOCAELİ KÖRFEZKENT TİC MERKEZİ VE KUR’AN KURSU İNŞAATI)  BU YIL TESLİM ETMEYİ HEDEFLİYORUZ. ÜLKE EKONOMİMİZİN GELECEĞİNE İNANARAK YENİ LOKASYONLARDA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ.

KONUT ALMAK İÇİN NASIL BİR DÖNEM?

KONUT ALMAK İÇİN HİÇBİR ZAMAN YANLIŞ DÖNEM OLMADI. ÇÜNKÜ 3 DOĞRUYU BİR ARAYA GETİRDİNİZDE NE ZAMAN OLURSA OLSUN SATIŞA ULAŞIRSINIZ. BUNLAR, DOĞRU PROJE, DOĞRU LOKASYON, DOĞRU FİYAT VE ÖDEME PLANI. AYRICA ARTAN MALİYETLERİ GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK, BUNLARI FİYATLARA YANSITMAYAN BANKALARA FAİZ VERMEDEN ŞİRKET BÜNYESİNDE VADELENDİRME YAPILABİLEN FİRMALARDAN ALIM YAPMAK İÇİN ÇOK DOĞRU BİR DÖNEM YAŞIYORUZ. KONUT ALMAK İÇİN, İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SÜREÇ EN UYGUN ZAMANDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. FİRMALARIN KENDİ BÜNYELERİNDE OLUŞTURDUĞU KAMPANYALAR VE UYGUN ÖDEME KOŞULLARI İLE BU SÜREÇ İYİ DEĞERLENDİRMELİDİR. BİZDE SÜLEYMAN EKŞİ İNŞAAT OLARAK AHES MİSAL İSTANBUL PROJEMİZDE 84 AY YÜZDE 0 FAİZ KAMPANYASI İLE KONUT SAHİBİ OLMAYI KOLAYLAŞTIRIYORUZ.

KENTSEL DÖNÜŞÜM YENİ YASALARLA HIZ KAZANDI. SİZ DE BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİYORSUNUZ. TÜRKİYE’DEKİ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN BUGÜNKÜ DURUMU İÇİN NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ? OLMASINI İSTEDİĞİNİZ YASAL BİR DÜZEN VARMI?

İSTANBUL’DA NERDEYSE HER KÖŞEDE KENTSEL DÖNÜŞÜME BAŞLANIYOR ANCAK BİTİRİLME AŞAMALARI HEP SIKINTILI OLUYOR. BİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM MODELİ OLARAK ÇOK DOĞRU BİR YÖNTEM İZLEDİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ.

 2012 YILINDA PROJE İÇİN İLK GÖRÜŞMELERİ YAPMAYA BAŞLADIĞIMIZDA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLĞI YETKİLENDİRMESİYLE GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ’YLE ORTAK ÇALIŞMAYA BAŞLADIK. KENDİNE BAĞLI OLAN GOPAŞ’I YEREL HALKLA İLETİŞİM KURMASI İÇİN GÖREVLENDİRDİ. BU NOKTADA VATANDAŞ YATIRIMCI VE DEVLETİN OLDUĞU DÜZGÜN İŞLEYEN BİR SACAYAĞI OLMUŞ OLDU. BÖYLECE KİMSEYİ MAĞDUR ETMEDEN, PROJE TAMAMLANDIĞINDA ÖNCELİĞİ BURADA DAHA ÖNCE YERLEŞİK OLAN KİŞİLERE VERME SÖZÜYLE BİRLİKTE HALKINDA GÜVENİNİ VE DESTEĞİNİ KAZANARAK PROJEYİ BUGÜNLERE GETİRDİK.

2018 HEDEFLERİNİZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

ÖNÜMÜZDEKİ YIL TESLİM ETMEYİ PLANLADIĞIMIZ AHES MİSAL İSTANBUL PROJEMİZİN ÇALIŞMASI DEVAM EDECEK. ÇAMLICA’DAKİ HASTANE PROJEMİZİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEĞİZ.

KAMUDAN ALDIĞIMIZ PROJELER VAR. ÖRNEĞİN KAMUNUN YAPMIŞ OLDUĞU EN BÜYÜK SAĞLIK TESİSLERİNDEN BİRİ OLAN ERZURUM BÖLGE HASTANESİ’Nİ BU YIL TESLİM EDECEĞİZ. EMLAK KONUT’UN KÖRFEZKENT’TEKİ PROJESİNİ DE BU YIL TESLİM ETMEYİ PLANLIYORUZ. KAMUDA GÜNDEMİMİZDE OLAN İHALELER VAR. ONLAR İÇİN HAZIRLIKLARIMIZI YAPIYORUZ.

 

Röportajın Detayı; http://www.emlakkonut.com.tr/tr-TR/e-dergi/15#0/72-73